AK Marketa Prag

AK Markéta Praha |
Efternamn Förnamn Född Snitt
Huvudtrupp
FrancJosef1979-01-182.306
KusMatej1989-07-111.900
SmetanaOndrej1995-05-021.684
KvěchJan2001-10-181.429
SkurlaMichal1996-06-091.231
ChlupacPetr2002-07-020.771
ČermakPavel 1998-08-100.500
KlimaDaniel2002-12-300.500
VinterLukáš2003-02-180.500
Kuchar Pavel2004-06-030.500
Förare M H P P/H B P+B P+B/H Hemma Borta
Extraliga
TjeckienZdenek Holub314292.0710292.0710.0002.071
TjeckienJosef Franc733641.9390641.9392.1001.870
TjeckienJan Kvěch835601.7140601.7141.2221.885
TjeckienOndrej Smetana834561.6470561.6471.6251.654
TjeckienPetr Chlupac834461.3530461.3531.4001.333
TjeckienMichal Skurla61050.500050.5000.6670.429
Tjeckiska U21 Lagmästerskapet
TjeckienDaniel Klima15142.8001153.0000.0003.000
TjeckienPetr Chlupac15112.2004153.0000.0003.000
Tjeckiska Parmästerskapet
TjeckienPetr Chlupac15132.6000132.6000.0002.600
Friendship League
TjeckienDaniel Klima15132.6000132.6002.6000.000
Tjeckiska Parmästerskapet
TjeckienOndrej Smetana15122.4001132.6000.0002.600
Friendship League
TjeckienJan Kvěch15122.4000122.4002.4000.000
TjeckienPetr Chlupac15102.0000102.0002.0000.000
TjeckienFilip Hajek1571.400071.4001.4000.000
När Tävling Var Publik Resultat
23/04 (18:00)Extraliga | PragStadion MarkétaResultat
08/05 (14:00)Extraliga | KopřivniceLetní stadion KopřivniceResultat
19/05 (15:00)Extraliga | ZarnovicaZarnovica StadionResultat
06/06 (18:15)Extraliga | PardubiceSpeedway track AMK Zlatá prilba Pardubice-SvítkovResultat
19/06 (18:00)Extraliga | SlanySportovní centrum mládeže při AK v AČR SLANÝResultat
23/06 (18:00)Tjeckiska Parmästerskapet Final | KopřivniceLetní stadion KopřivniceResultat
14/07 (15:00)Extraliga | ZarnovicaZarnovica StadionResultat
04/09 (16:30)Extraliga | SlanySportovní centrum mládeže při AK v AČR SLANÝResultat
18/09 (18:00)Extraliga | PardubiceSpeedway track AMK Zlatá prilba Pardubice-SvítkovResultat
22/09 (14:00)Tjeckiska U21 Lagmästerskapet Final | ZarnovicaZarnovica StadionResultat
20/10 ()Friendship League | DivisovStadion AK Divišov v ACRResultat