DMV White Tigers

MSC Diedenbergen |
Efternamn Förnamn Född Snitt
Huvudtrupp
WölbertKevin1989-06-14B
DeddensRene1992-06-28B
GomolskiKacper1993-03-02A
CastagnaMichele Paco1994-03-04A
PfefferDavid1994-03-10C
KaczmarekDaniel1997-06-02A
SpillerDaniel1997-10-10B
LambertRobert1998-04-05A
HillebrandMarius2000-01-08C
SpillerEthan2000-10-05C
Förare M H P P/H B P+B P+B/H Hemma Borta
Bundesliga
DanmarkJonas Jeppesen15122.4001132.6002.6000.000
DanmarkNikolaj Busk Jakobsen15102.0003132.6002.6000.000
TysklandKevin Wölbert315372.4670372.4672.4002.500
StorbritannienRobert Lambert15112.2000112.2002.2000.000
PolenDaniel Kaczmarek210181.8001191.9000.0001.900
PolenKacper Gomolski210151.5002171.7002.4001.000
ItalienMichele Paco Castagna1571.400181.6000.0001.600
TysklandRene Deddens315181.2003211.4001.4001.400
TysklandDaniel Spiller210101.0001111.1001.0001.200
TysklandMarius Hillebrand416120.7501130.8131.2500.375
TysklandEthan Spiller41690.5633120.7500.7500.750
Friendship League
TysklandMax Dilger15153.0000153.0003.0000.000
Par tävling
TysklandDanny Maassen1492.250092.2500.0002.250
Friendship League
ItalienNicolas Vicentin210171.7000171.7000.0001.700
TysklandMarius Hillebrand210171.7000171.7001.6001.800
Individuell tävling
TysklandDaniel Spiller1581.600081.6001.6000.000
Friendship League
TysklandJulian Bielmeier1581.600081.6001.6000.000
TysklandDanny Maassen1571.400071.4000.0001.400
Par tävling
TysklandMarius Hillebrand1451.250051.2500.0001.250
Friendship League
UngernDennis Fazekas210121.2000121.2000.0001.200
Individuell tävling
TysklandEthan Spiller1561.200061.2001.2000.000
Friendship League
UkrainaNazar Fedorczuk1551.000051.0000.0001.000
UkrainaPawło Bondarczuk1551.000051.0000.0001.000
UngernRoland Kovacs1540.800040.8000.0000.800
Par tävling
TysklandMarcel Dachs1420.500130.7500.0000.750
Friendship League
TysklandCelina Liebmann1420.500020.5000.0000.500
TysklandDustin Schultz1520.400020.4000.4000.000
UkrainaNazar Tkaczuk1410.250010.2500.0000.250
Individuell tävling
TysklandMarcel Dachs1500.000000.0000.0000.000
TysklandMelf Ketelsen1400.000000.0000.0000.000
Friendship League
UkrainaDmitro Mostovik1200.000000.0000.0000.000
När Tävling Var Publik Resultat
07/04 (14:00)Individuell tävling Oberkrämer Pokal | OberkrämerEichenring WolfslakeResultat
13/04 (14:00)Par tävling Speedway Paar Cup | CloppenburgStädtisches StadionResultat
12/05 (10:00)Bundesliga | DMV White Tigers - Nordsterne StralsundRhein-Main-Stadion50 - 34
12/05 (14:00)Friendship League | DiedenbergenRhein-Main-StadionResultat
24/05 (19:00)Bundesliga | Wölfe Wittstock - DMV White TigersHeidering-Speedwaystadion48 - 39
16/06 (14:00)Bundesliga | DMV White Tigers - Brokstedt WikingerRhein-Main-Stadion37 - 47
04/08 (17:00)Friendship League | RivneRivnensjyy MototrekResultat
15/08 (19:30)Bundesliga | Landshut Devils - DMV White TigersSpeedwaystadion Ellermühle47 - 39
01/09 (15:00)Friendship League | ZarnovicaZarnovica StadionResultat
20/10 ()Friendship League | DivisovStadion AK Divišov v ACRResultat