Polen

När Tävling Var Resultat
2019-09-15 (18:00)PGE Ekstraliga | Bronsmatch forBET Włókniarz Częstochowa - Falubaz Zielona GóraSGP Arena Czestochowa57 - 33
2019-09-15 (17:00)Landskamp med 4 lag | LodzStadion OrlaResultat
2019-09-15 (15:15)2. Liga Żużlowa | Final ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - Power Duck Iveston PSŻ PoznańStadion Polonii61 - 29
2019-09-15 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Final ROW Rybnik - Arged Malesa TŻ OstroviaStadion Miejski Rybnik49 - 41
2019-09-13 (20:00)PGE Ekstraliga | Final Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia LesznoStadion Olimpijski43 - 47
2019-09-12 (17:00)Polska Silverhjälmen | Final GrudziadzStadion GKM GrudziadzResultat
2019-09-09 (14:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal LublinStadion MOSIRResultat
2019-09-08 (19:30)PGE Ekstraliga | Semifinal Betard Sparta Wrocław - Falubaz Zielona GóraStadion Olimpijski56 - 34
2019-09-08 (16:30)PGE Ekstraliga | Semifinal Fogo Unia Leszno - forBET Włókniarz CzęstochowaAlfred Smoczyk Stadion52 - 38
2019-09-08 (15:15)2. Liga Żużlowa | Final Power Duck Iveston PSŻ Poznań - ZOOleszcz Polonia BydgoszczGolecinie Stadion59 - 31
2019-09-08 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Final Arged Malesa TŻ Ostrovia - ROW RybnikStadion Miejski46 - 44
2019-09-05 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal GrudziadzStadion GKM GrudziadzResultat
2019-09-01 (19:00)PGE Ekstraliga | Semifinal Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta WrocławSwiss Krono Arena48 - 42
2019-09-01 (16:00)PGE Ekstraliga | Semifinal forBET Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia LesznoSGP Arena Czestochowa38 - 52
2019-09-01 (14:15)Individuell tävling | 67. Turniej o Łańcuch Herbowy OstrowStadion MiejskiResultat
2019-08-28 (17:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal Zielona GoraSwiss Krono ArenaResultat
2019-08-27 (17:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal Zielona GoraSwiss Krono ArenaResultat
2019-08-27 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal GrudziadzStadion GKM GrudziadzResultat
2019-08-25 (19:30)PGE Ekstraliga | Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia LesznoStadion Olimpijski35 - 55
2019-08-25 (17:00)2. Liga Żużlowa | Semifinal Power Duck Iveston PSŻ Poznań - OK Kolejarz OpoleGolecinie Stadion51 - 39
2019-08-25 (17:00)2. Liga Żużlowa | Semifinal ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - Wilki KrosnoStadion Polonii55 - 35
2019-08-25 (16:45)PGE Ekstraliga | Get Well Toruń - Falubaz Zielona GóraMotoarena Toruń im. Mariana Rosego46 - 44
2019-08-25 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Semifinal Arged Malesa TŻ Ostrovia - Car Gwarant Start GnieznoStadion Miejski50 - 40
2019-08-25 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Semifinal ROW Rybnik - Unia TarnowStadion Miejski Rybnik54 - 36
2019-08-23 (20:30)PGE Ekstraliga | MRGARDEN GKM Grudziądz - Speed Car Motor LublinStadion GKM Grudziadz52 - 38
2019-08-23 (18:00)PGE Ekstraliga | truly.work Stal Gorzów - forBET Włókniarz CzęstochowaEdward Jancarz Stadion45 - 45
2019-08-22 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal OstrowStadion MiejskiResultat
2019-08-21 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal CzestochowaSGP Arena CzestochowaResultat
2019-08-21 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal OstrowStadion MiejskiResultat
2019-08-20 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal CzestochowaSGP Arena CzestochowaResultat
2019-08-18 (17:00)2. Liga Żużlowa | Semifinal OK Kolejarz Opole - Power Duck Iveston PSŻ PoznańStadion Kolejarz49 - 41
2019-08-18 (16:30)2. Liga Żużlowa | Semifinal Wilki Krosno - ZOOleszcz Polonia BydgoszczSpeedwaystadion Krosno37 - 53
2019-08-18 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Semifinal Car Gwarant Start Gniezno - Arged Malesa TŻ OstroviaFranciszka Hynka Stadion49 - 40
2019-08-17 (16:00)Polska U21 Parmästerskapet | Final GorzowEdward Jancarz StadionResultat
2019-08-17 (16:00)Nice 1. Liga Żużlowa | Semifinal Unia Tarnow - ROW RybnikJaskółcze Gniazdo Stadion40 - 50
2019-08-15 (17:00)Individuell tävling | Turniej o Koronę B. Chrobrego GnieznoFranciszka Hynka StadionResultat
2019-08-15 (14:00)Polska U21-Mästerskapet | Final TarnowJaskółcze Gniazdo StadionResultat
2019-08-14 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal RybnikStadion Miejski RybnikResultat
2019-08-14 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal TorunMotoarena Toruń im. Mariana RosegoResultat
2019-08-13 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal RybnikStadion Miejski RybnikResultat
2019-08-13 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal TorunMotoarena Toruń im. Mariana RosegoResultat
2019-08-12 (16:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal OstrowStadion MiejskiResultat
2019-08-11 (19:30)PGE Ekstraliga | Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta WrocławSwiss Krono Arena44 - 46
2019-08-11 (16:45)PGE Ekstraliga | Speed Car Motor Lublin - truly.work Stal GorzówStadion MOSIR50 - 40
2019-08-10 (16:00)MACEC Cup | RawiczFlorian Kapala StadionResultat
2019-08-09 (20:30)PGE Ekstraliga | Fogo Unia Leszno - Get Well ToruńAlfred Smoczyk Stadion64 - 26
2019-08-09 (18:00)PGE Ekstraliga | forBET Włókniarz Częstochowa - MRGARDEN GKM GrudziądzSGP Arena Czestochowa52 - 38
2019-08-07 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal GnieznoFranciszka Hynka StadionResultat
2019-08-06 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal GnieznoFranciszka Hynka StadionResultat
2019-08-06 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal LublinStadion MOSIRResultat
2019-08-04 (19:30)PGE Ekstraliga | truly.work Stal Gorzów - Fogo Unia LesznoEdward Jancarz Stadion46 - 44
2019-08-04 (17:00)2. Liga Żużlowa | ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - Stainer Unia Kolejarz RawiczStadion Polonii54 - 36
2019-08-04 (17:00)2. Liga Żużlowa | Polonia Pila - Wanda KrakówSpeedwaystadion Pila54 - 35
2019-08-04 (17:00)2. Liga Żużlowa | Power Duck Iveston PSŻ Poznań - OK Kolejarz OpoleGolecinie Stadion43 - 47
2019-08-04 (16:45)PGE Ekstraliga | Get Well Toruń - Betard Sparta WrocławMotoarena Toruń im. Mariana Rosego41 - 49
2019-08-04 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Arged Malesa TŻ Ostrovia - Orzel LodzStadion Miejski51 - 39
2019-08-03 (19:00)Speedway Grand Prix | WroclawStadion OlimpijskiResultat
2019-08-03 (16:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Car Gwarant Start GnieznoZbigniew Podlecki Stadion48 - 42
2019-08-02 (20:30)PGE Ekstraliga | Speed Car Motor Lublin - forBET Włókniarz CzęstochowaStadion MOSIR45 - 45
2019-08-02 (18:00)PGE Ekstraliga | MRGARDEN GKM Grudziądz - Falubaz Zielona GóraStadion GKM Grudziadz44 - 46
2019-08-02 (17:00)2. Liga Żużlowa | OK Kolejarz Opole - Wanda KrakówStadion Kolejarz73 - 14
2019-08-01 (17:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal Zielona GoraSwiss Krono ArenaResultat
2019-07-31 (17:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal Zielona GoraSwiss Krono ArenaResultat
2019-07-29 (17:00)Polska U21-Mästerskapet | Kval GdanskZbigniew Podlecki StadionResultat
2019-07-28 (19:30)PGE Ekstraliga | Falubaz Zielona Góra - truly.work Stal GorzówSwiss Krono Arena57 - 33
2019-07-28 (17:00)2. Liga Żużlowa | OK Kolejarz Opole - ZOOleszcz Polonia BydgoszczStadion Kolejarz36 - 54
2019-07-28 (16:45)PGE Ekstraliga | Betard Sparta Wrocław - MRGARDEN GKM GrudziądzStadion Olimpijski51 - 38
2019-07-28 (16:00)2. Liga Żużlowa | Wanda Kraków - Wilki KrosnoStadion Sportowy KS Wanda26 - 64
2019-07-28 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Car Gwarant Start Gniezno - Arged Malesa TŻ OstroviaFranciszka Hynka Stadion45 - 45
2019-07-28 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Orzel Lodz - ROW RybnikStadion Orla42 - 48
2019-07-27 (20:15)Nice 1. Liga Żużlowa | Unia Tarnow - Zdunek Wybrzeże GdańskJaskółcze Gniazdo Stadion49 - 41
2019-07-27 (18:00)Europamästerskapet | TorunMotoarena Toruń im. Mariana RosegoResultat
2019-07-27 (16:00)2. Liga Żużlowa | Stainer Unia Kolejarz Rawicz - Polonia PilaFlorian Kapala Stadion47 - 42
2019-07-26 (20:30)PGE Ekstraliga | forBET Włókniarz Częstochowa - Get Well ToruńSGP Arena Czestochowa52 - 38
2019-07-26 (18:00)2. Liga Żużlowa | Wanda Kraków - Stainer Unia Kolejarz RawiczStadion Sportowy KS Wanda23 - 66
2019-07-26 (18:00)PGE Ekstraliga | Fogo Unia Leszno - Speed Car Motor LublinAlfred Smoczyk Stadion51 - 39
2019-07-24 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal PardubiceSpeedway track AMK Zlatá prilba Pardubice-SvítkovResultat
2019-07-24 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal LesznoAlfred Smoczyk StadionResultat
2019-07-23 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal PardubiceSpeedway track AMK Zlatá prilba Pardubice-SvítkovResultat
2019-07-23 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal LesznoAlfred Smoczyk StadionResultat
2019-07-17 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal GdanskZbigniew Podlecki StadionResultat
2019-07-17 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal GorzowEdward Jancarz StadionResultat
2019-07-16 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal GorzowEdward Jancarz StadionResultat
2019-07-16 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Semifinal GdanskZbigniew Podlecki StadionResultat
2019-07-14 (19:00)Polska Mästerskapet | Final LesznoAlfred Smoczyk StadionResultat
2019-07-12 (19:00)PGE IMME | GdanskZbigniew Podlecki StadionResultat
2019-07-09 (17:30)Polska U21-Mästerskapet | Kval PoznanGolecinie StadionResultat
2019-07-09 (17:00)Polska U21-Mästerskapet | Kval LodzStadion OrlaResultat
2019-07-07 (17:15)2. Liga Żużlowa | Wilki Krosno - Stainer Unia Kolejarz RawiczSpeedwaystadion Krosno52 - 38
2019-07-07 (17:00)2. Liga Żużlowa | ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - Power Duck Iveston PSŻ PoznańStadion Polonii47 - 43
2019-07-07 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | ROW Rybnik - Car Gwarant Start GnieznoStadion Miejski Rybnik47 - 43
2019-07-07 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Arged Malesa TŻ Ostrovia - Unia TarnowStadion Miejski46 - 44
2019-07-07 (14:15)2. Liga Żużlowa | Polonia Pila - OK Kolejarz OpoleSpeedwaystadion Pila45 - 43
2019-07-06 (17:00)U21 EM | Kval GdanskZbigniew Podlecki StadionResultat
2019-07-05 (18:00)2. Liga Żużlowa | Wanda Kraków - OK Kolejarz OpoleStadion Sportowy KS Wanda20 - 70
2019-07-04 (16:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | KrakowStadion Sportowy KS WandaResultat
2019-06-30 (19:00)PGE Ekstraliga | Speed Car Motor Lublin - Falubaz Zielona GóraStadion MOSIR41 - 49
2019-06-30 (17:00)2. Liga Żużlowa | Power Duck Iveston PSŻ Poznań - Wanda KrakówGolecinie Stadion64 - 23
2019-06-30 (16:15)PGE Ekstraliga | Betard Sparta Wrocław - truly.work Stal GorzówStadion Olimpijski58 - 32
2019-06-30 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Lokomotiv DaugavpilsZbigniew Podlecki Stadion47 - 43
2019-06-29 (18:00)2. Liga Żużlowa | Power Duck Iveston PSŻ Poznań - Wilki KrosnoGolecinie Stadion55 - 35
2019-06-29 (17:15)Nice 1. Liga Żużlowa | Car Gwarant Start Gniezno - Unia TarnowFranciszka Hynka Stadion49 - 41
2019-06-28 (20:30)PGE Ekstraliga | Get Well Toruń - MRGARDEN GKM GrudziądzMotoarena Toruń im. Mariana Rosego44 - 46
2019-06-28 (18:00)PGE Ekstraliga | Fogo Unia Leszno - forBET Włókniarz CzęstochowaAlfred Smoczyk Stadion57 - 33
2019-06-26 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | LodzStadion OrlaResultat
2019-06-26 (16:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | TarnowJaskółcze Gniazdo StadionResultat
2019-06-26 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | WroclawStadion OlimpijskiResultat
2019-06-26 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | LesznoAlfred Smoczyk StadionResultat
2019-06-25 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | GdanskZbigniew Podlecki StadionResultat
2019-06-25 (16:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | RawiczFlorian Kapala StadionResultat
2019-06-25 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | KrosnoSpeedwaystadion KrosnoResultat
2019-06-25 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | WroclawStadion OlimpijskiResultat
2019-06-24 (17:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | BydgoszczStadion PoloniiResultat
2019-06-24 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | KrosnoSpeedwaystadion KrosnoResultat
2019-06-23 (19:00)PGE Ekstraliga | Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia LesznoSwiss Krono Arena43 - 47
2019-06-23 (17:00)2. Liga Żużlowa | OK Kolejarz Opole - Wilki KrosnoStadion Kolejarz53 - 37
2019-06-23 (17:00)2. Liga Żużlowa | Power Duck Iveston PSŻ Poznań - Polonia PilaGolecinie Stadion58 - 32
2019-06-23 (16:15)PGE Ekstraliga | Betard Sparta Wrocław - forBET Włókniarz CzęstochowaStadion Olimpijski56 - 34
2019-06-23 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Unia Tarnow - ROW RybnikJaskółcze Gniazdo Stadion51 - 39
2019-06-22 (20:15)Nice 1. Liga Żużlowa | Car Gwarant Start Gniezno - Orzel LodzFranciszka Hynka Stadion47 - 42
2019-06-22 (18:00)U21 VM | LublinStadion MOSIRResultat
2019-06-22 (16:00)2. Liga Żużlowa | Stainer Unia Kolejarz Rawicz - Wanda KrakówFlorian Kapala Stadion57 - 33
2019-06-21 (20:30)PGE Ekstraliga | Get Well Toruń - Speed Car Motor LublinMotoarena Toruń im. Mariana Rosego37 - 53
2019-06-21 (18:00)PGE Ekstraliga | MRGARDEN GKM Grudziądz - truly.work Stal GorzówStadion GKM Grudziadz51 - 38
2019-06-20 (17:00)2. Liga Żużlowa | ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - Polonia PilaStadion Polonii49 - 41
2019-06-19 (17:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | BydgoszczStadion PoloniiResultat
2019-06-19 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | PilaSpeedwaystadion PilaResultat
2019-06-19 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | KrakowStadion Sportowy KS WandaResultat
2019-06-19 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | RybnikStadion Miejski RybnikResultat
2019-06-18 (18:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | PardubiceSpeedway track AMK Zlatá prilba Pardubice-SvítkovResultat
2019-06-18 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | CzestochowaSGP Arena CzestochowaResultat
2019-06-18 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | PilaSpeedwaystadion PilaResultat
2019-06-18 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | GnieznoFranciszka Hynka StadionResultat
2019-06-17 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | GnieznoFranciszka Hynka StadionResultat
2019-06-17 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | LesznoAlfred Smoczyk StadionResultat
2019-06-17 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | PoznanGolecinie StadionResultat
2019-06-17 (16:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | TarnowJaskółcze Gniazdo StadionResultat
2019-06-16 (17:15)2. Liga Żużlowa | Polonia Pila - ZOOleszcz Polonia BydgoszczSpeedwaystadion Pila42 - 47
2019-06-16 (16:30)PGE Ekstraliga | MRGARDEN GKM Grudziądz - Get Well ToruńStadion GKM Grudziadz55 - 35
2019-06-16 (16:15)2. Liga Żużlowa | Wilki Krosno - Power Duck Iveston PSŻ PoznańSpeedwaystadion Krosno39 - 47
2019-06-16 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Orzel Lodz - Unia TarnowStadion Orla44 - 46
2019-06-15 (16:15)Nice 1. Liga Żużlowa | Arged Malesa TŻ Ostrovia - Zdunek Wybrzeże GdańskStadion Miejski49 - 41
2019-06-15 (15:00)2. Liga Żużlowa | Wanda Kraków - Power Duck Iveston PSŻ PoznańStadion Sportowy KS Wanda30 - 60
2019-06-14 (18:00)Nice 1. Liga Żużlowa | ROW Rybnik - Lokomotiv DaugavpilsStadion Miejski Rybnik54 - 36
2019-06-13 (17:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | GorzowEdward Jancarz StadionResultat
2019-06-12 (16:30)Polska Mästerskapet | Semifinal KrakowStadion Sportowy KS WandaResultat
2019-06-12 (16:30)Polska Mästerskapet | Semifinal RawiczFlorian Kapala StadionResultat
2019-06-11 (17:00)Polska U21 Parmästerskapet | Kval PilaSpeedwaystadion PilaResultat
2019-06-11 (17:00)Polska U21 Parmästerskapet | Kval OstrowStadion MiejskiResultat
2019-06-11 (16:00)Polska U21 Parmästerskapet | Kval OpoleStadion KolejarzResultat
2019-06-09 (19:00)PGE Ekstraliga | forBET Włókniarz Częstochowa - Falubaz Zielona GóraSGP Arena Czestochowa51 - 39
2019-06-09 (17:00)2. Liga Żużlowa | OK Kolejarz Opole - Stainer Unia Kolejarz RawiczStadion Kolejarz48 - 42
2019-06-09 (17:00)2. Liga Żużlowa | ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - Wilki KrosnoStadion Polonii62 - 28
2019-06-09 (16:30)PGE Ekstraliga | truly.work Stal Gorzów - Get Well ToruńEdward Jancarz Stadion49 - 41
2019-06-09 (16:00)Nice 1. Liga Żużlowa | Lokomotiv Daugavpils - Orzel LodzLatvijas Spidveja Centrs44 - 34
2019-06-09 (16:00)2. Liga Żużlowa | Wanda Kraków - Polonia PilaStadion Sportowy KS Wanda34 - 56
2019-06-09 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - ROW RybnikZbigniew Podlecki Stadion40 - 50
2019-06-09 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Unia Tarnow - Car Gwarant Start GnieznoJaskółcze Gniazdo Stadion46 - 44
2019-06-07 (20:30)PGE Ekstraliga | Speed Car Motor Lublin - Betard Sparta WrocławStadion MOSIR42 - 48
2019-06-07 (18:00)PGE Ekstraliga | Fogo Unia Leszno - MRGARDEN GKM GrudziądzAlfred Smoczyk Stadion52 - 38
2019-06-05 (17:00)Polska Mästerskapet | Kvartsfinal GdanskZbigniew Podlecki StadionResultat
2019-06-05 (17:00)Polska Mästerskapet | Kvartsfinal KrosnoSpeedwaystadion KrosnoResultat
2019-06-05 (16:30)Polska Mästerskapet | Kvartsfinal OpoleStadion KolejarzResultat
2019-06-04 (18:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Zielona GoraSwiss Krono ArenaResultat
2019-06-04 (16:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | TorunMotoarena Toruń im. Mariana RosegoResultat
2019-06-04 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | LublinStadion MOSIRResultat
2019-06-04 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | OpoleStadion KolejarzResultat
2019-06-03 (18:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | Zielona GoraSwiss Krono ArenaResultat
2019-06-03 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | OstrowStadion MiejskiResultat
2019-06-03 (16:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | GrudziadzStadion GKM GrudziadzResultat
2019-06-03 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | LublinStadion MOSIRResultat
2019-06-02 (19:00)PGE Ekstraliga | Falubaz Zielona Góra - forBET Włókniarz CzęstochowaSwiss Krono Arena49 - 41
2019-06-02 (17:15)2. Liga Żużlowa | Wilki Krosno - Polonia PilaSpeedwaystadion Krosno46 - 42
2019-06-02 (16:30)PGE Ekstraliga | MRGARDEN GKM Grudziądz - Fogo Unia LesznoStadion GKM Grudziadz45 - 45
2019-06-02 (16:00)2. Liga Żużlowa | Wanda Kraków - ZOOleszcz Polonia BydgoszczStadion Sportowy KS Wanda38 - 52
2019-06-02 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | ROW Rybnik - Arged Malesa TŻ OstroviaStadion Miejski Rybnik61 - 29
2019-06-02 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Car Gwarant Start Gniezno - Lokomotiv DaugavpilsFranciszka Hynka Stadion51 - 39
2019-06-01 (16:00)Nice 1. Liga Żużlowa | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzel LodzZbigniew Podlecki Stadion31 - 17
2019-06-01 (16:00)2. Liga Żużlowa | Stainer Unia Kolejarz Rawicz - Power Duck Iveston PSŻ PoznańFlorian Kapala Stadion35 - 55
2019-05-31 (20:30)PGE Ekstraliga | Get Well Toruń - truly.work Stal GorzówMotoarena Toruń im. Mariana Rosego49 - 40
2019-05-31 (18:00)PGE Ekstraliga | Betard Sparta Wrocław - Speed Car Motor LublinStadion Olimpijski47 - 43
2019-05-30 (16:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | CzestochowaSGP Arena CzestochowaResultat
2019-05-29 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | LodzStadion OrlaResultat
2019-05-29 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | PoznanGolecinie StadionResultat
2019-05-29 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | LesznoAlfred Smoczyk StadionResultat
2019-05-27 (16:30)Polska Bronshjälmen | Final GrudziadzStadion GKM GrudziadzResultat
2019-05-26 (19:00)PGE Ekstraliga | Fogo Unia Leszno - Falubaz Zielona GóraAlfred Smoczyk Stadion51 - 39
2019-05-26 (17:00)Nice 1. Liga Żużlowa | Orzel Lodz - Zdunek Wybrzeże GdańskStadion Orla47 - 43
2019-05-26 (16:30)PGE Ekstraliga | Speed Car Motor Lublin - Get Well ToruńStadion MOSIR48 - 42
2019-05-26 (16:00)2. Liga Żużlowa | Power Duck Iveston PSŻ Poznań - Stainer Unia Kolejarz RawiczGolecinie Stadion51 - 39
2019-05-26 (15:00)2. Liga Żużlowa | ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - Wanda KrakówStadion Polonii63 - 27
2019-05-26 (14:45)2. Liga Żużlowa | Polonia Pila - Wilki KrosnoSpeedwaystadion Pila54 - 35
2019-05-26 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Arged Malesa TŻ Ostrovia - ROW RybnikStadion Miejski47 - 42
2019-05-25 (16:00)U21 VM | Kval KrakowStadion Sportowy KS WandaResultat
2019-05-24 (20:30)PGE Ekstraliga | forBET Włókniarz Częstochowa - Betard Sparta WrocławSGP Arena Czestochowa41 - 49
2019-05-24 (18:00)PGE Ekstraliga | truly.work Stal Gorzów - MRGARDEN GKM GrudziądzEdward Jancarz Stadion51 - 39
2019-05-22 (16:00)Polska Mästerskapet | Kvartsfinal BydgoszczStadion PoloniiResultat
2019-05-21 (17:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | GorzowEdward Jancarz StadionResultat
2019-05-21 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | GdanskZbigniew Podlecki StadionResultat
2019-05-21 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | RybnikStadion Miejski RybnikResultat
2019-05-20 (18:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | PardubiceSpeedway track AMK Zlatá prilba Pardubice-SvítkovResultat
2019-05-19 (20:15)PGE Ekstraliga | Betard Sparta Wrocław - Get Well ToruńStadion Olimpijski54 - 36
2019-05-19 (17:00)2. Liga Żużlowa | Wilki Krosno - OK Kolejarz OpoleSpeedwaystadion Krosno48 - 42
2019-05-19 (16:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Orzel Lodz - Car Gwarant Start GnieznoStadion Orla41 - 49
2019-05-19 (15:30)PGE Ekstraliga | forBET Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia LesznoSGP Arena Czestochowa31 - 59
2019-05-18 (19:00)Speedway Grand Prix | WarszawaStadion NarodowyResultat
2019-05-18 (14:00)Nice 1. Liga Żużlowa | Unia Tarnow - Orzel LodzJaskółcze Gniazdo Stadion49 - 41
2019-05-17 (18:00)PGE Ekstraliga | truly.work Stal Gorzów - Betard Sparta WrocławEdward Jancarz Stadion48 - 42
2019-05-12 (17:00)2. Liga Żużlowa | Wilki Krosno - ZOOleszcz Polonia BydgoszczSpeedwaystadion Krosno44 - 46
2019-05-12 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Orzel Lodz - Lokomotiv DaugavpilsStadion Orla57 - 33
2019-05-11 (16:00)2. Liga Żużlowa | Stainer Unia Kolejarz Rawicz - OK Kolejarz OpoleFlorian Kapala Stadion39 - 50
2019-05-11 (14:45)Polska Parmästerskapet | Final BydgoszczStadion PoloniiResultat
2019-05-11 (13:15)Nice 1. Liga Żużlowa | ROW Rybnik - Zdunek Wybrzeże GdańskStadion Miejski Rybnik58 - 32
2019-05-10 (18:00)PGE Ekstraliga | Falubaz Zielona Góra - Speed Car Motor LublinSwiss Krono Arena54 - 36
2019-05-08 (18:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | Zielona GoraSwiss Krono ArenaResultat
2019-05-08 (17:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | OstrowStadion MiejskiResultat
2019-05-08 (16:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | GrudziadzStadion GKM GrudziadzResultat
2019-05-08 (16:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | LublinStadion MOSIRResultat
2019-05-07 (18:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | Zielona GoraSwiss Krono ArenaResultat
2019-05-07 (16:30)Polska U21 Lag Mästerskapet | LublinStadion MOSIRResultat
2019-05-07 (16:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | TorunMotoarena Toruń im. Mariana RosegoResultat
2019-05-07 (15:00)Polska U21 Lag Mästerskapet | OpoleStadion KolejarzResultat
2019-05-05 (19:00)PGE Ekstraliga | truly.work Stal Gorzów - Falubaz Zielona GóraEdward Jancarz Stadion41 - 49
2019-05-05 (16:30)PGE Ekstraliga | Get Well Toruń - forBET Włókniarz CzęstochowaMotoarena Toruń im. Mariana Rosego39 - 51
2019-05-05 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa TŻ OstroviaZbigniew Podlecki Stadion52 - 38
2019-05-03 (20:30)PGE Ekstraliga | Speed Car Motor Lublin - Fogo Unia LesznoStadion MOSIR40 - 50
2019-05-03 (18:00)PGE Ekstraliga | MRGARDEN GKM Grudziądz - Betard Sparta WrocławStadion GKM Grudziadz50 - 40
2019-05-01 (17:00)Partävling | Puchar Prezydenta GdanskZbigniew Podlecki StadionResultat
2019-04-30 (17:00)Polska Parmästerskapet | 1.Liga GnieznoFranciszka Hynka StadionResultat
2019-04-28 (16:00)PGE Ekstraliga | Fogo Unia Leszno - truly.work Stal GorzówAlfred Smoczyk Stadion51 - 39
2019-04-28 (14:30)2. Liga Żużlowa | Polonia Pila - Power Duck Iveston PSŻ PoznańSpeedwaystadion Pila1 - 40
2019-04-28 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | ROW Rybnik - Unia TarnowStadion Miejski Rybnik43 - 35
2019-04-28 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Arged Malesa TŻ Ostrovia - Lokomotiv DaugavpilsStadion Miejski50 - 40
2019-04-27 (16:00)Europamästerskapet | Kval PoznanGolecinie StadionResultat
2019-04-26 (20:30)PGE Ekstraliga | Falubaz Zielona Góra - MRGARDEN GKM GrudziądzSwiss Krono Arena46 - 44
2019-04-26 (18:00)PGE Ekstraliga | forBET Włókniarz Częstochowa - Speed Car Motor LublinSGP Arena Czestochowa52 - 38
2019-04-23 (17:00)Polska Bronshjälmen | Kval RybnikStadion Miejski RybnikResultat
2019-04-23 (16:30)Polska Bronshjälmen | Kval GdanskZbigniew Podlecki StadionResultat
2019-04-22 (15:00)Individuell tävling | 100-årsjubileet av Storpolenupproret PoznanGolecinie StadionResultat
2019-04-22 (15:00)Träningsmatch | Polen - VärldenStadion Miejski Rzeszow51 - 38
2019-04-21 (18:00)Nice 1. Liga Żużlowa | ROW Rybnik - Orzel LodzStadion Miejski Rybnik53 - 37
2019-04-16 (16:30)Polska Silverhjälmen | Kval RawiczFlorian Kapala StadionResultat
2019-04-16 (16:30)Polska Silverhjälmen | Kval BydgoszczStadion PoloniiResultat
2019-04-16 (16:00)Polska Silverhjälmen | Kval KrosnoSpeedwaystadion KrosnoResultat
2019-04-14 (19:00)PGE Ekstraliga | Betard Sparta Wrocław - Falubaz Zielona GóraStadion Olimpijski49 - 41
2019-04-14 (16:00)2. Liga Żużlowa | Power Duck Iveston PSŻ Poznań - ZOOleszcz Polonia BydgoszczGolecinie Stadion50 - 40
2019-04-14 (16:00)PGE Ekstraliga | Get Well Toruń - Fogo Unia LesznoMotoarena Toruń im. Mariana Rosego42 - 48
2019-04-14 (15:00)2. Liga Żużlowa | OK Kolejarz Opole - Polonia PilaStadion Kolejarz55 - 35
2019-04-14 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Car Gwarant Start Gniezno - ROW RybnikFranciszka Hynka Stadion50 - 40
2019-04-13 (20:15)Nice 1. Liga Żużlowa | Unia Tarnow - Arged Malesa TŻ OstroviaJaskółcze Gniazdo Stadion43 - 47
2019-04-13 (16:00)2. Liga Żużlowa | Stainer Unia Kolejarz Rawicz - Wilki KrosnoFlorian Kapala Stadion36 - 54
2019-04-12 (20:30)PGE Ekstraliga | MRGARDEN GKM Grudziądz - forBET Włókniarz CzęstochowaStadion GKM Grudziadz47 - 43
2019-04-12 (18:00)PGE Ekstraliga | truly.work Stal Gorzów - Speed Car Motor LublinEdward Jancarz Stadion49 - 41
2019-04-07 (19:00)PGE Ekstraliga | Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM GrudziądzStadion MOSIR49 - 41
2019-04-07 (16:00)PGE Ekstraliga | Fogo Unia Leszno - Betard Sparta WrocławAlfred Smoczyk Stadion50 - 40
2019-04-07 (15:15)2. Liga Żużlowa | Wilki Krosno - Wanda KrakówSpeedwaystadion Krosno53 - 37
2019-04-07 (14:45)2. Liga Żużlowa | Polonia Pila - Stainer Unia Kolejarz RawiczSpeedwaystadion Pila49 - 41
2019-04-07 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Arged Malesa TŻ Ostrovia - Car Gwarant Start GnieznoStadion Miejski56 - 34
2019-04-07 (14:30)2. Liga Żużlowa | ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - OK Kolejarz OpoleStadion Polonii47 - 43
2019-04-07 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Unia TarnowZbigniew Podlecki Stadion40 - 50
2019-04-05 (20:30)PGE Ekstraliga | forBET Włókniarz Częstochowa - truly.work Stal GorzówSGP Arena Czestochowa47 - 43
2019-04-05 (18:00)PGE Ekstraliga | Falubaz Zielona Góra - Get Well ToruńSwiss Krono Arena53 - 37
2019-04-02 (16:00)Polska Guldhjälmen | Kval PilaSpeedwaystadion PilaResultat
2019-04-02 (16:00)Polska Guldhjälmen | Kval TarnowJaskółcze Gniazdo StadionResultat
2019-04-02 (16:00)Polska Guldhjälmen | Kval OstrowStadion MiejskiResultat
2019-03-31 (17:45)Polsk Memorial | Edwarda Jancarza GorzowEdward Jancarz StadionResultat
2019-03-31 (15:15)Polsk Memorial | Tomasza Jędrzejaka WroclawStadion OlimpijskiResultat
2019-03-31 (15:00)2. Liga Żużlowa | OK Kolejarz Opole - Power Duck Iveston PSŻ PoznańStadion Kolejarz48 - 42
2019-03-31 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Unia Tarnow - Lokomotiv DaugavpilsJaskółcze Gniazdo Stadion46 - 44
2019-03-31 (14:30)Nice 1. Liga Żużlowa | Car Gwarant Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże GdańskFranciszka Hynka Stadion40 - 49
2019-03-30 (20:15)Nice 1. Liga Żużlowa | Orzel Lodz - Arged Malesa TŻ OstroviaStadion Orla47 - 43
2019-03-30 (15:30)2. Liga Żużlowa | Stainer Unia Kolejarz Rawicz - ZOOleszcz Polonia BydgoszczFlorian Kapala Stadion45 - 45
2019-03-30 (15:00)Träningsmatch | Betard Sparta Wrocław - forBET Włókniarz CzęstochowaStadion Olimpijski42 - 36
2019-03-29 (17:30)Träningsmatch | Falubaz Zielona Góra - ROW RybnikSwiss Krono Arena54 - 36
2019-03-29 (16:45)Träningsmatch | Fogo Unia Leszno - MRGARDEN GKM GrudziądzAlfred Smoczyk Stadion47 - 43
2019-03-29 (16:00)Träningsmatch | Polonia Pila - Lokomotiv DaugavpilsSpeedwaystadion Pila52 - 37
2019-03-29 (14:30)Träningsmatch | Car Gwarant Start Gniezno - Power Duck Iveston PSŻ PoznańFranciszka Hynka Stadion44 - 33
2019-03-28 (14:30)Träningsmatch | Car Gwarant Start Gniezno - truly.work Stal GorzówFranciszka Hynka Stadion47 - 43
2019-03-27 ()Träningsmatch | ROW Rybnik - Falubaz Zielona GóraStadion Miejski Rybnik46 - 44
2019-03-27 ()Träningsmatch | MRGARDEN GKM Grudziądz - Lokomotiv DaugavpilsStadion GKM Grudziadz60 - 30
2019-03-27 ()Träningsmatch | Orzel Lodz - OK Kolejarz OpoleStadion Orla42 - 36
2019-03-26 (15:00)Träningsmatch | forBET Włókniarz Częstochowa - Zdunek Wybrzeże GdańskSGP Arena Czestochowa47 - 31
2019-03-26 ()Träningsmatch | ROW Rybnik - LejonenStadion Miejski Rybnik48 - 42
2019-03-24 (15:15)Polsk Memorial | Alfreda Smoczyka LesznoAlfred Smoczyk StadionResultat
2019-03-24 (15:00)Träningsmatch | truly.work Stal Gorzów - MRGARDEN GKM GrudziądzEdward Jancarz Stadion44 - 46
2019-03-24 (15:00)Träningsmatch | forBET Włókniarz Częstochowa - Betard Sparta WrocławSGP Arena Czestochowa49 - 41
2019-03-24 (14:45)Nord vs. syd | Polski Północ - Polski PołudnieStadion Orla42 - 48
2019-03-24 (14:30)Träningsmatch | Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Speed Car Motor LublinZbigniew Podlecki Stadion31 - 53
2019-03-24 (14:30)Träningsmatch | Car Gwarant Start Gniezno - ZOOleszcz Polonia BydgoszczFranciszka Hynka Stadion53 - 37
2019-03-23 (15:30)Träningsmatch | Get Well Toruń - ROW RybnikMotoarena Toruń im. Mariana Rosego53 - 37
2019-03-23 (15:00)Polsk Memorial | B.Idzikowskiego i M.Czernego CzestochowaSGP Arena CzestochowaResultat
2019-03-23 (15:00)Polska Super Cupen | Arged Malesa TŻ Ostrovia - Fogo Unia LesznoStadion Miejski30 - 60
2019-03-23 (15:00)Träningsmatch | Polonia Pila - Zdunek Wybrzeże GdańskSpeedwaystadion Pila39 - 51
2019-03-23 (15:00)Träningsmatch | ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - Car Gwarant Start GnieznoStadion Polonii30 - 48
2019-03-23 (15:00)Träningsmatch | MRGARDEN GKM Grudziądz - truly.work Stal GorzówStadion GKM Grudziadz44 - 46
2019-03-23 (14:30)Träningsmatch | Unia Tarnow - Wilki KrosnoJaskółcze Gniazdo Stadion44 - 46
2019-03-23 (14:00)Träningsmatch | OK Kolejarz Opole - Orzel LodzStadion Kolejarz51 - 39
2019-03-22 (16:30)Träningsmatch | Unia Tarnow - Speed Car Motor LublinJaskółcze Gniazdo Stadion34 - 44
2019-03-22 (16:00)Träningsmatch | Stainer Unia Kolejarz Rawicz - Power Duck Iveston PSŻ PoznańFlorian Kapala Stadion35 - 49
2019-03-22 (16:00)Individuell tävling | PilaSpeedwaystadion PilaResultat
2019-03-21 ()Träningsmatch | Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia LesznoSwiss Krono Arena32 - 58
2019-03-21 ()Träningsmatch | Power Duck Iveston PSŻ Poznań - Stainer Unia Kolejarz RawiczGolecinie Stadion46 - 44
2019-03-21 ()Träningsmatch | Betard Sparta Wrocław - Arged Malesa TŻ OstroviaStadion Olimpijski63 - 27
2019-03-20 ()Träningsmatch | Arged Malesa TŻ Ostrovia - Betard Sparta WrocławStadion Miejski42 - 48
2019-03-20 ()Träningsmatch | Fogo Unia Leszno - Falubaz Zielona GóraAlfred Smoczyk Stadion49 - 41
2019-03-18 ()Träningsmatch | OK Kolejarz Opole - ROW RybnikStadion Kolejarz58 - 32
2019-03-17 ()Träningsmatch | ROW Rybnik - OK Kolejarz OpoleStadion Miejski Rybnik56 - 34
2019-03-16 ()Träningsmatch | Get Well Toruń - Arged Malesa TŻ OstroviaMotoarena Toruń im. Mariana Rosego58 - 32